úterý 14. března 2017

Údržba plastových oken, oprava a servis

Údržba plastových oken

 Burýšek.CZ oprava a servis oken i dveří

Plastová okna vnímáme jako "bezúdržbová", ale ...

Volba plastových oken často vychází z toho, že jde o stavební prvek, který nevyžaduje náročnou údržbu, ale aby dobře a dlouho fungovala, je potřeba kromě běžného umytí, věnovat pozornost také seřízení jejich kování a stavu těsnění.

Výhodou plastových oken je to, že není potřeba starat se nějak speciálně o jejich povrch. Plast je odolný proti působení povětrnostních podmínek a proto stačí pouze běžné umytí, při kterém je dobré se vyvarovat abrazivních čistících prostředků, přotože by mohlo dojít k poškrábání plastového povrchu. Pokud zjistíte, že je povrch plastových oken poškozen, je vhodné se obrátit na servisní firmu. Neodborný zásah by mohl plastová okna nenávratně zničit. 

Určitou nevýhodou plastových oken je fakt, že jsou hůře opravitelná, než je tomu například u oken dřevěných. Zvláště v případě barevných dekorů oken je dobré vědět, kam se obrátit na odborný servis. Existují také speciální korekční fixy na plastová okna, která dokáží pomoci v případě drobných poškození. 
Čištění oken

K běžnému čištění hladkých, neporézních ploch oken vám postačí čistá voda nebo neagresivní čistící prostředek bez abraziv a mýdlová voda. Dojde-li k neobvykle silnému specifickému znečištění a hodláte se použit chemikálie je potřeba poradit se výrobcem na vhodném postupu čištění, případně opatrně  vyzkoušet na nějakém neviditelném místě, zda se povrch plastu nenaleptá. 


Údržba pohyblivých částí

Dlouhou životnost a bezporuchovost oken zajistíte jednoduchými úkony. Přibližně jednou za rok je vhodné pohyblivé části kování promazat olejem nebo vazelínou. Tím zajistíte ochranu před jejich opotřebením. Rovněž si můžete u servisní firmy objednat speciální sadu na údržbu plastových oken. V této sadě najdete přípravky:
  • na mytí rámů
  • údržbu těsnění
  • speciální olej na kování


Žádné komentáře:

Okomentovat