pátek 11. května 2018

Jak postupovat při elektromontážní práci?

Elektromontážní práce

Některé elektromontážní firmy se kromě projektování a realizace elektroinstalací v bytové sféře zabývají také elektroinstalacemi v oblasti průmyslu, energetiky, zemědělství, zdravotnictví nebo administrativních budov.

Před zahájením prací musí být provedeno vyhodnocení rizik a musí být přijata nezbytná ochranná opatření. Pouze osoba pověřená kontrolou elektrického zařízení během pracovní činnosti smí dát souhlas k zahájení pracovní činnosti. To platí i v případě jakéhokoliv přerušení pracovní činnosti, s výjimkou krátké přestávky, při které nebylo pracoviště opuštěno.


Služby:


 • Průmyslové elektroinstalace - výrobní provozy, výrobní linky, skladové haly, rekonstrukce průmyslového osvětlení s propočty návratnosti vynaložených prostředků
 • Domovní elektroinstalace - rodinných domů, dřevostaveb, rekonstrukce hlavních bytových vedení (stoupaček), rekonstrukce bytů, instalace led osvětlení
 • Inteligentní systém řízení budov (KNX, LOXONE) - pokud jste zastánci inovativních řešení, nabízíme Vám systém elektroinstalací, který Vaší budovu promění v objekt inteligentní, komfortní a úsporný.
3 komentáře:

 1. Já si myslím, že hodně užitečné rady. Právě revize elektroinstalace nás teď čeká v našem skladu. Bude tam totiž nová manipulační technika kterou by právě stará elektroinstalace asi "nerozdýchala." Kvůli tomu se vše bude muset dělat znovu. Vidím to tak, že to asi nechám na nějaké firmě. Dělat něco takového svépomocí by byla hloupost.

  OdpovědětVymazat
 2. No jako úplně první bod tohoto článku bych uvedl to, že pokud elektromontážní (a nebo vlastně jakékoliv) práci nerozumíte, tak se do toho sami bez odborníka rozhodně nepouštějte - věřte mi, že následně budete litovat zbytečně vyhozených peněz a nervů navíc. Takto jsem to řešil například i v případě propojení naší chytré domácnosti do cloudového řešení - nechali jsme si pozvat profíka z oboru :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Právě novou elektroinstalaci teď budeme dělat. Manžel je vyučený elektrikář, takže se o to prý postará sám. To jsem zvědavá jak dlouho mu to bude trvat. Materiál už totiž máme nakoupený poměrně dlouho, ale pořád se prý čeká na nějaké wago svorky. Sama nevím k čemu to pořádně je, ale asi je to důležité.

  OdpovědětVymazat